Logo komputerowe.
programy, IT
oraz informatyka.

Programowanie jest potężnym i szybko rozwijającym się rynkiem. Coraz więcej ludzi zaczyna wykorzystywać komputery, by ułatwić sobie życie. Branża rozwinęła się na tyle, by zaspokoić te potrzeby, pozwala też na wiele więcej. Efektem tego jest niezwykle konkurencyjny rynek, na tyle duży, że szansa na sukces jest całkiem spora. Jeśli jesteś zainteresowany prowadzeniem firmy zajmującej się programowaniem, lub tworzysz bardzo dobre oprogramowanie to profesjonalny projekt logo jest tym elementem, który powinien być wzięty pod uwagę jako pierwszy.

[nggallery id=59 max=3 template=caption]

Co sprawia jednak, że jedne logo odnosi sukces, a inne po prostu nie sprawdza się? Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie bez analizy czynników, które wpływają na ten stan rzeczy. Oto kilka schematów i cennych porad, które można zastosować przy projektowaniu logo IT i programowania.

Światowe wzory logo informatycznego. IT oraz oprogramowanie.

Jak zaprojektować wspaniałe logo IT?

Koliste kształty. Przyglądając się sukcesowi stron Web 2.0, a także zestawieniu Top 10 logo oprogramowania i sprzętu, widać, że koliste kształty dominują w świecie logotypów programowania. Dlaczego są tak popularne? Ponieważ kojarzą się z życzliwością i przyjaźnią. Kształt ten mówi nam, że dany program jest ciekawy i łatwy w obsłudze. Ludzie, którzy nie radzą sobie zbyt dobrze z nowymi technologiami – czyli miliony osób w samych Stanach Zjednoczonych – będą bardziej skłonni dać szansę takiemu produktowi, jeśli będzie kojarzył się z pozytywnymi emocjami.

Obrazy fal. Obrazy fal i innych elementów nawiązujących do ruchu są popularnym wyborem w logo programowania, ponieważ ukazuję pozytywną zmianę i ruch. Świat programowania wciąż się zmienia i wiele osób poszukuje firmy, która zdoła coś w nim zmienić. Dodanie pofalowanych linii i kształtów sprawia wrażenie, że firma jest wciąż kilka kroków przed konkurencją. Jest to ważny czynnik, ponieważ branża ta cechuje się tym, że produkty bardzo szybko tracą swą innowacyjność, czasami nawet w kilka tygodni. Musisz także pamiętać, że niefrasobliwa i nieprzemyślana zmiana logo może skończyć się kryzysem tożsamości przedsiębiorstwa.

Kształty kwadratu i sześcianu. Nie są to tylko kształty wielu komputerów, są także symbolem bezpośredniości. Może stanowić to zachęcającą wartość dla tych, którzy poszukują programów „bez zbędnych dodatków”, robiących to, co powinny. Logo informatyka, które używa tych kształtów oddaje rzeczową i praktyczną naturę samej firmy.

Jasne kolory. Przeglądając kolejne logo programowania, nietrudno jest zauważyć szeroki zakres kolorów używany w projektach. Jest tak w większości z nich i tylko pojedyncze przypadki logotypów zdają się łamać ten schemat. Sprawia to, że obraz jest nie tylko zabawny i kolorowy, lecz także nowoczesny. Logo informatyka nie używają krzykliwych kolorów tylko i wyłącznie w przypadku samego znaku graficznego, lecz są one wykorzystane dla pożytku całej marki. Porozmawiaj ze swoim projektantem o tym, które kolory najlepiej pasowałyby do stylu twojego przedsiębiorstwa.

Co warto wiedzieć o logotypach IT?

Choć istnieje tylko kilka sposobów na to, by wykorzystać wszystkie te elementy z powodzeniem, prawie każda odnosząca sukcesy firma programująca posiada logo, które kieruje się przynajmniej dwoma z nich. Jasne kolory i proste kształty zdają się definiować całą branże, ale nie myśl, że oznacza to wyłącznie bezbarwne i nieoryginalne projekty. Bez względu na to, czy potrzebujesz logo informatyczne, multimedialne czy konsultingu IT.

[nggallery id=60 max=3 template=caption]

Profesjonalny projektant logo jest w stanie stworzyć obraz, który będzie wyłącznie twój, nawet jeśli zawiera tylko podstawowe elementy. Skontaktuj się z projektantem już dziś, by dowiedzieć się, jakie logo jest najlepsze dla twojej firmy.

Mądrego zawsze miło posłuchać
Czego uczą nas marki, którym ufamy?
My, zadajemy sobie to pytanie każdego dnia.
W tym miejscu chcielibyśmy dzielić się z Tobą efektami naszych poszukiwań.

Grupowanie

Informacje ułożone w znajome i rozsądne
grupy są łatwiejsze do zrozumienia
i zapamiętania.

Dzielenie dużych list (spisów treści, pozycji w menu) na mniejsze grupy sprawia, że informacje są łatwiejsze do zrozumienia i opanowania.

Jeśli chodzi o wyuczone zachowania, mamy skłonność do podświadomego dzielenia codziennych wydarzeń na mniejsze części, jak na przykład poranne przygotowywanie się do wyjścia. Zrozumienie jak ludzie rozwijają w umyśle zwyczaje, na Twojej stronie lub gdzie indziej – może ujawnić obszary, które warto ulepszyć.

Jestem zainteresowany!
Do: studio@owocni.pl
Od:
Twoja wiadomość
Witam, nazywam się , chętnie nawiąże kontakt z Owocnymi w sprawie współpracy nad nowym projektem. Poproszę o kontakt i wstępną ofertę. Mój numer telefonu to:
[Dostosuj tę wiadomość]
 • Częste pytania
  Ważne pytania i odpowiedzi
  1A co jeśli wasz projekt po
  prostu mi się nie spodoba?
  odpowiedź
  2Jak obsługujecie małe
  i początkujące firmy?
  odpowiedź
  3Jak wygląda
  współpraca na odległość?
  odpowiedź
  4Jaką gwarancję
  jakości otrzymam?
  odpowiedź
  5Ile wynosi minimalny
  budżet projektu?
  odpowiedź
  6Jak rozpocząć współpracę?
  odpowiedź
  Zapytaj o swój projekt
 • Broszura
  Jestem zainteresowany!
  Broszura
  firmowa.
  Jest darmowa!Niezbędna na zebraniu
  lub spotkaniu biznesowym.
  Pobierz broszurę - kliknij

Opublikuj treść u siebie

Chcesz zamieścić tą treść na swoim
blogu, za darmo? Nic prostszego!

Wystarczy, że wstawisz link zwrotny.
Zobacz jak publikować nasze treści.

 • Pisz dla nas
  Pisz dla nas, ekspercie

  Szanowny ekspercie.
  Podziel się wiedzą i odbierz zapłatę.

  Za dobrą treść, płacimy dobre pieniądze.
  Sprawdź to - kliknij tutaj.

 • Wesprzyj nas
  IMarketing

  Podoba Ci się to co robimy?
  - Udziel nam wsparcia, to łatwe - sprawdź tu.

Kliknij lubię to na
Obserwuj nas na
Otrzymaj ofertę