show menu
+ Menu

Jak powinno wyglądać dobre logo dla apteki?

Od: Przemysław
Aptek jest mnó­stwo, i chciał­bym mieć takie logo, które pozwoli mi się wyróż­nić na pierw­szy rzut oka. Z dru­giej strony, boję się że logo może zostać słabo roz­po­zna­wane, jeśli nie zasto­suję stan­dardu (krzyż, kadu­ce­usz itp.)?
Odpowiedz na pytanie

Warning: Illegal string offset 'solo_subscribe' in /home/logofirm/public_html/wp-content/plugins/subscribe-to-comments.php on line 603
Powiadom o nowej odpowiedziavatar

Odpowiedź eksperta

Od: Piotr Lasowski
0
osób uznało odpowiedź
za pomocną

Dobre logo apteki powinno być przygotowane do wyjątkowo trudnego zadania: wyróżnienia się tam, gdzie ceniona jest właśnie klasyka i bezpieczeństwo (przez wielu klientów interpretowane w podobny sposób).

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego, czy masz ambicje na stworzenie dużej, ba nawet międzynardowej sieci, czy pozycja lokalnego lidera w zupełności Ci wystarczy.

W naszych zasobach nie istnieje jeszcze standardowy przewodnik po ideach przy tworzeniu dokładnie takiego logo. Ale trafne podpowiedzi znajdziesz w artykułach opisujących logotypy medyczne (Jak logo szpitala i kilniki). (Zajrzyj także do treści na temat logo stomatologicznego i ortodontycznego)

Pomimo standardowych elementów graficznych, nie wszystko jest stracone, jeśli chodzi o oryginalne wyróżnienie się od konkurencji. — Inne proporcje, oryginalny kolor (to pomogło np. Alior Bankowi, rozpoznawalnemu już nawet po firmowej purpurze) czy dopracowana typografia mogą bardzo dopomóc projektowi.

W tak specyficznych projektach warto też pamiętać o ogromnej roli, jaką może odegrać cała identyfikacja wizualna. Wizerunek to nie tylko logo — tworzą go wszystkie firmowe materiały. Dla apteki może oznaczać to, że nawet jeśli logo pozostanie konserwatywne (więc akceptowalne i dobrze rozpoznawane przez większość klientów), dodatkową uwagę można skupić na sobie np. dzięki zastosowaniu niestandardowego projektu wnętrza, oklejenia witryn i samochodów.

Spójne działania nad marką warto powierzyć firmie, która ma doświadczenie w pracy nie tyle co nad samym znakiem, a właśnie nad całym wizualnym “językiem” nowej firmy.


Warning: include(/home/users/owocny/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/sliders-new.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/logofirm/public_html/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319

Warning: include(): Failed opening '/home/users/owocny/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/sliders-new.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/logofirm/public_html/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319
Podobne tematy
Podobne pytania
Kategorie
Na górę
Która społeczność wydaje Ci się lepsza?
Zagłosuj, klikając jedną z poniższych opcji.

Pytania&Odpowiedzi
Przydatne reguły

Jak zgłaszać pytanie?
Każdego tygodnia wybierzemy kilka pytań, do których przygotujemy odpowiedzi. Zgłaszając pytanie, pamiętaj o umieszczeniu aktualnego adresu mail oraz numeru telefonu. Jeśli nie życzyłbyś sobie ich ujawniania, prosimy o odpowiednią adnotację (i podanie pseudonimu).

Staramy się, by nasze odpowiedzi mogły występować jako wyczerpujące i wiarygodne źródło informacji, oraz by nie trzeba było czekać na nie zbyt długo. Oto kilka wskazówek, jak dobrze przygotować pytanie:
  • pisz precyzyjnie i jasno. Trudno jest przygotować przydatną odpowiedź na niekonkretne pytanie.
  • zachowaj kulturę i takt. Nie zadawaj pytań, które mogą być uznane za obraźliwe.

Jak tworzyć odpowiedzi?
Twoja odpowiedź powinna być pomocna i godna zaufania.
  • skupiaj się na tym, na czym się znasz. Odpowiadaj na pytania związane z Twoją specjalnością.
  • szukaj dodatkowych źródeł, by powiększyć wartość odpowiedzi, ale nie prezentuj cudzych ustaleń jako własnych. Cytuj źródła.
  • nie atakuj społeczności poprzez publikacje mogące naruszyć czyjeś uczucia bądź łamiące prawo.

Jak wybieramy najlepsze odpowiedzi?
Zadane pytanie pozostaje «otwarte» przez pięć dni, zanim otrzyma odpowiedź. Przez ten czas zadający pytanie może spośród udzielonych wskazać «Najlepszą Odpowiedź», bądź «Brak Najlepszej Odpowiedzi» w przypadku, gdy nie znajdzie poszukiwanej informacji.

Wówczas, jako «Najlepsza» automatycznie wyróżniana jest odpowiedź, która otrzyma najwięcej pozytywnych głosów.

Jeżeli żadna odpowiedź nie otrzyma pozytywnej oceny, albo odpowiedzi w ogóle się nie pojawią, pytaniu automatycznie przypisywana jest opcja «Brak Najlepszej Odpowiedzi».

Czym są pytania bezpośrednie?
Możesz zadać pytanie nie tylko nam, ale i innemu członkowi forum. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią ikonkę na profilu danego autora. Odpowiedź otrzymasz na swoje konto; zarówno ona, jak i pytanie nie będą widoczne dla osób postronnych. Tak działają pytania bezpośrednie.
Utrapienia z marketingiem?
Zadaj pytanie
Tu możesz liczyć na darmową
odpowiedź od ekspertów
Kompletowanie zestawu
Im bli­żej jeste­śmy skom­ple­to­wa­nia całej kolek­cji, tym bar­dziej chcemy mieć wszyst­kie jej elementy.
Ta zasada ma zasto­so­wa­nie także w przy­padku nie­do­koń­czo­nych puz­zli i obraz­ków – chcemy zoba­czyć cały, ukoń­czony obra­zek.

Poszukaj logicz­nych zesta­wów (jak rodzaje infor­ma­cji), które mogą suge­ro­wać kom­ple­to­wa­nie kolek­cji. Co ludzie mogą zbie­rać w Twoim sys­te­mie? Jak można pogru­po­wać te ele­menty w odrębne zestawy by stwo­rzyć łatwiej­sze do osią­gnię­cia cele (i moty­wa­cję do dal­szego zbie­ra­nia więk­szej kolekcji)?
Kliknij lubię to na
Pytanie.
Pomóż nam znaleźć właściwą odpowiedź na poniższe pytanie.
Twoja odpowiedź:

Imię (nick):
Adres eMail:
Źródła:
Chcesz załączyć obrazek do odpowiedzi? - Kliknij tutaj.
Twoje pytanie.

edytuj
Opisz kontekst pytania:
Imię (nick):
Adres eMail:
x
Będziemy Ci bardzo wdzięczni za
sugestie lub informację o napotkanym
błędzie. Każdego dnia wkładamy wiele
pracy, aby te strony były lepsze.

Pozwól nam Tobie podziękować:
no-spam