show menu
+ Menu

Ile kosztuje projekt logo?

Od: Ewa
Jakiej róż­nicy mogę się spo­dzie­wać pomię­dzy tanim a dro­gim pro­jek­tem? W końcu to tylko zna­czek. Czy warto więc zapła­cić wię­cej i co się na tym zyskuje? Serdecznie dzię­kuję za odpowiedź.
Odpowiedz na pytanie

Warning: Illegal string offset 'solo_subscribe' in /home/logofirm/public_html/wp-content/plugins/subscribe-to-comments.php on line 603
Powiadom o nowej odpowiedziavatar

Odpowiedź eksperta

Od: Piotr Lasowski
+2
osoby uznały odpowiedź
za pomocną

Oczywiście że, logo to nie wszystko, ale wszystko bez logo to NIC! Gdyby zdjęła Pani napis Coca-Cola z butelek, to jej sprzedaż spadła by na tyle, że jedna z najcenniejszych marek świata zbankrutowała by w ciągu kilku dni. Ot cała potęga "zwykłego znaczka".

Cennik projektowania logo zależy od wielu czynników, np.: zakresu pracy, stawek projektantów, złożoności projektu. W najprostszym wariancie, grafik jest jedynie przedłużeniem ręki zleceniodawcy, nie dodając nic od siebie. Na drugim końcu istnieją projekty, które wszyscy podziwiamy: rozbudowane strukturalnie i dopracowane w każdym szczególe, określają one wizerunkowo każdy aspekt istnienia firmy – od kolorów strojów, przez logo, po styl tekstów i rozmowy.

Są to często działania angażujące setki osób na całym świecie oraz milionowe budżety, obliczone na zbudowanie globalnej rozpoznawalności. Pomiędzy tym poziomem a tanim logo z Allegro rozciąga się ogromna przestrzeń zapełniona przez specjalistów różnej klasy, oraz działający w odmiennej skali.

Tak więc, dopiero odniesienie się do dorobku i możliwości projektanta pokazuje, czy jego cena jest atrakcyjna. Najkosztowniejsze, nawet jeśli było darmowe, jest logo, które nie przyniesie potem zysków.

Na podobne pytanie: Ile kosztuje stworzenie logo dla firmy? Odpowiadał Mariusz.
Pozwolę sobie go zacytować, gdyż w moim odczuciu trafił on w samo sedno.

"...Najprostsza odpowiedź brzmi: Dostajesz to, za co płacisz!
A nieuczciwe, "podejrzanie tanie" projektowanie logo, nie raz doprowadzało naiwne firmy do bankructwa. Wiele firm “rozwijało się” na kradzionym lub nielegalnym znaku. Gdy prawda wyszła na jaw, ich właściciele musieli przeprowadzić kosztową operację zmiany logo na każdym materiale firmowym, tracąc przy tym wielu zdezorientowanych klientów. Oczywiście proces z wykonawcą, czyli nieuczciwym “studentem” toczył się latami, a utracone pieniądze były nie do odzyskania..."


Warning: include(/home/users/owocny/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/sliders-new.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/logofirm/public_html/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319

Warning: include(): Failed opening '/home/users/owocny/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/sliders-new.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/logofirm/public_html/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319
Podobne tematy
Podobne pytania
Kategorie
Na górę
Która społeczność wydaje Ci się lepsza?
Zagłosuj, klikając jedną z poniższych opcji.

Pytania&Odpowiedzi
Przydatne reguły

Jak zgłaszać pytanie?
Każdego tygodnia wybierzemy kilka pytań, do których przygotujemy odpowiedzi. Zgłaszając pytanie, pamiętaj o umieszczeniu aktualnego adresu mail oraz numeru telefonu. Jeśli nie życzyłbyś sobie ich ujawniania, prosimy o odpowiednią adnotację (i podanie pseudonimu).

Staramy się, by nasze odpowiedzi mogły występować jako wyczerpujące i wiarygodne źródło informacji, oraz by nie trzeba było czekać na nie zbyt długo. Oto kilka wskazówek, jak dobrze przygotować pytanie:
  • pisz precyzyjnie i jasno. Trudno jest przygotować przydatną odpowiedź na niekonkretne pytanie.
  • zachowaj kulturę i takt. Nie zadawaj pytań, które mogą być uznane za obraźliwe.

Jak tworzyć odpowiedzi?
Twoja odpowiedź powinna być pomocna i godna zaufania.
  • skupiaj się na tym, na czym się znasz. Odpowiadaj na pytania związane z Twoją specjalnością.
  • szukaj dodatkowych źródeł, by powiększyć wartość odpowiedzi, ale nie prezentuj cudzych ustaleń jako własnych. Cytuj źródła.
  • nie atakuj społeczności poprzez publikacje mogące naruszyć czyjeś uczucia bądź łamiące prawo.

Jak wybieramy najlepsze odpowiedzi?
Zadane pytanie pozostaje «otwarte» przez pięć dni, zanim otrzyma odpowiedź. Przez ten czas zadający pytanie może spośród udzielonych wskazać «Najlepszą Odpowiedź», bądź «Brak Najlepszej Odpowiedzi» w przypadku, gdy nie znajdzie poszukiwanej informacji.

Wówczas, jako «Najlepsza» automatycznie wyróżniana jest odpowiedź, która otrzyma najwięcej pozytywnych głosów.

Jeżeli żadna odpowiedź nie otrzyma pozytywnej oceny, albo odpowiedzi w ogóle się nie pojawią, pytaniu automatycznie przypisywana jest opcja «Brak Najlepszej Odpowiedzi».

Czym są pytania bezpośrednie?
Możesz zadać pytanie nie tylko nam, ale i innemu członkowi forum. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią ikonkę na profilu danego autora. Odpowiedź otrzymasz na swoje konto; zarówno ona, jak i pytanie nie będą widoczne dla osób postronnych. Tak działają pytania bezpośrednie.
Utrapienia z marketingiem?
Zadaj pytanie
Tu możesz liczyć na darmową
odpowiedź od ekspertów
Potrzeba pewności
Pragniemy mieć pew­ność i jeste­śmy bar­dziej skłonni pod­jąć dzia­ła­nie, jeśli dostępne są kon­kretne informacje.
Wieloznaczność może wywo­łać reak­cję na zagro­że­nie, która skut­kuje nie­po­ko­jem.

Wykorzystana w małych daw­kach – takich jak inte­re­su­jące wyzwa­nie – łagodna nie­pew­ność może zwra­cać uwagę (szcze­gól­nie wtedy, gdy ludzie wykształ­cili u sie­bie nawyki). Jednak wie­lo­znacz­ność może rów­nież pro­wa­dzić do bez­czyn­no­ści: ludzie rza­dziej dzia­łają w opar­ciu o nie­ja­sne infor­ma­cje. Jakie infor­ma­cje poda­jesz, by pomóc ludziom pod­jąć decy­zję? Czy celowo two­rzysz wra­że­nie pew­no­ści lub niepewności?
Kliknij lubię to na
Pytanie.
Pomóż nam znaleźć właściwą odpowiedź na poniższe pytanie.
Twoja odpowiedź:

Imię (nick):
Adres eMail:
Źródła:
Chcesz załączyć obrazek do odpowiedzi? - Kliknij tutaj.
Twoje pytanie.

edytuj
Opisz kontekst pytania:
Imię (nick):
Adres eMail:
x
Będziemy Ci bardzo wdzięczni za
sugestie lub informację o napotkanym
błędzie. Każdego dnia wkładamy wiele
pracy, aby te strony były lepsze.

Pozwól nam Tobie podziękować:
no-spam