show menu
+ Menu

Czy logo jest naprawdę ważne?

Od:
Znam wiele firm, które dobrze zara­biają, mają 20-30 lat i nigdy nie miały jakie­goś wize­runku. Może więc dro­gie logo lepiej zosta­wić sobie na póź­niej? Proszę o rze­telną odpo­wiedź (pomimo, że sprze­da­je­cie logo ;).
Odpowiedz na pytanie

Warning: Illegal string offset 'solo_subscribe' in /home/logofirm/public_html/wp-content/plugins/subscribe-to-comments.php on line 603
Powiadom o nowej odpowiedziavatar

Odpowiedź eksperta

Od: Adam Zawadzki
0
osób uznało odpowiedź
za pomocną

Oczywiście, samo logo sukcesu nie czyni; ale bez dobrego logo sukces jest prawie niemożliwy do osiągnięcia. Wyobrażasz sobie jak wyglądała by sprzedaż Coca-coli czy kremu Nivea, gdyby pozbawić ich opakowania najcenniejszych “znaczków” na świecie?

Ot cała filozofia w odpowiedzi na pytanie, jak ważne jest logo dla firmy, która kieruje swe usługi do konsumentów. Czyli biznes typu B2C.Owszem w szczególnych przypadkach biznesu typu B2B, logo może stanowić dalszy plan.

Dla przykładu: " Gdy jesteś właścicielem kamienicy w centrum miasta i od 10 lat czerpiesz wysokie dochody z wynajmowania parteru Bankowi. Posiadanie dobrego logo, może być nieuzasadnione. Jednak jeśli chciałbyś wyspecjalizować się w zdobywaniu takich powierzchni dla różnych banków, dobre logo zaczyna nabierać znaczenia. "

Logo nie potrafi zrobić wiele samo – gdy się chce jednak osiągnąć sukces na rynku konsumenckim, przemyślany znak będzie niezbędny. W pewnym momencie to właśnie marka, a konkretnie ten mały znaczek, staje się najcenniejszą wartością każdej firmy. Dlatego od początku powinien pomagać w wykonywaniu planów i zadań.

Potencjał wizerunku można uznać za paliwo dla nowego biznesu. Ono samo nie może przydać się na nic — jeśli jednak potrafisz zbudować odpowiedni mechanizm, który zamieni ten potencjał na ruch, możesz zajechać daleko. Sam mechanizm znów, bez wizerunku-paliwa będzie zupełnie nieprzydatny.

Wizerunek staje się coraz bardziej istotny, gdyż rynek zagęszcza się z każdym rokiem. Dawniej, gdy samo założenie firmy było już niemal gwarancją sukcesu, dopracowany marketing po prostu nie był aż tak potrzebny. Nie bez znaczenia było to, że polski rynek przez dziesięciolecia nie uczestniczył w europejskiej i globalnej konkurencji.

Najprostsza odpowiedź brzmi więc – tak, logo jest ważne. By naprawdę skorzystać na tej informacji, trzeba jednak rozumieć, dlaczego tak się dzieje. Logo jest odzwierciedleniem wizji i determinacji, które stoją za danymi biznesem. Powinno być w tej kwestii szczere; będzie działać wtedy, gdy ta wizja jest z nim w pełni spójna, i przede wszystkim, w ogóle istnieje.

  1. avatar
    tester22 kolejny komen­taz do odpowiedxi…
  2. avatar
    tester testerowski ta odpo­wiedź jest z dupy……

Warning: include(/home/users/owocny/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/sliders-new.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/logofirm/public_html/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319

Warning: include(): Failed opening '/home/users/owocny/public_html/logofirmowe.pl/wp-content/themes/o/sliders-new.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/logofirm/public_html/wp-content/themes/o/artykuly/qa.php on line 319
Podobne tematy
Podobne pytania
Kategorie
Na górę
Która społeczność wydaje Ci się lepsza?
Zagłosuj, klikając jedną z poniższych opcji.

Pytania&Odpowiedzi
Przydatne reguły

Jak zgłaszać pytanie?
Każdego tygodnia wybierzemy kilka pytań, do których przygotujemy odpowiedzi. Zgłaszając pytanie, pamiętaj o umieszczeniu aktualnego adresu mail oraz numeru telefonu. Jeśli nie życzyłbyś sobie ich ujawniania, prosimy o odpowiednią adnotację (i podanie pseudonimu).

Staramy się, by nasze odpowiedzi mogły występować jako wyczerpujące i wiarygodne źródło informacji, oraz by nie trzeba było czekać na nie zbyt długo. Oto kilka wskazówek, jak dobrze przygotować pytanie:
  • pisz precyzyjnie i jasno. Trudno jest przygotować przydatną odpowiedź na niekonkretne pytanie.
  • zachowaj kulturę i takt. Nie zadawaj pytań, które mogą być uznane za obraźliwe.

Jak tworzyć odpowiedzi?
Twoja odpowiedź powinna być pomocna i godna zaufania.
  • skupiaj się na tym, na czym się znasz. Odpowiadaj na pytania związane z Twoją specjalnością.
  • szukaj dodatkowych źródeł, by powiększyć wartość odpowiedzi, ale nie prezentuj cudzych ustaleń jako własnych. Cytuj źródła.
  • nie atakuj społeczności poprzez publikacje mogące naruszyć czyjeś uczucia bądź łamiące prawo.

Jak wybieramy najlepsze odpowiedzi?
Zadane pytanie pozostaje «otwarte» przez pięć dni, zanim otrzyma odpowiedź. Przez ten czas zadający pytanie może spośród udzielonych wskazać «Najlepszą Odpowiedź», bądź «Brak Najlepszej Odpowiedzi» w przypadku, gdy nie znajdzie poszukiwanej informacji.

Wówczas, jako «Najlepsza» automatycznie wyróżniana jest odpowiedź, która otrzyma najwięcej pozytywnych głosów.

Jeżeli żadna odpowiedź nie otrzyma pozytywnej oceny, albo odpowiedzi w ogóle się nie pojawią, pytaniu automatycznie przypisywana jest opcja «Brak Najlepszej Odpowiedzi».

Czym są pytania bezpośrednie?
Możesz zadać pytanie nie tylko nam, ale i innemu członkowi forum. Wystarczy, że klikniesz na odpowiednią ikonkę na profilu danego autora. Odpowiedź otrzymasz na swoje konto; zarówno ona, jak i pytanie nie będą widoczne dla osób postronnych. Tak działają pytania bezpośrednie.
Utrapienia z marketingiem?
Zadaj pytanie
Tu możesz liczyć na darmową
odpowiedź od ekspertów
Obdarowywanie
Odczuwamy potrzebę odwza­jem­nie­nia się, gdy otrzy­mu­jemy upominek.
Czy możemy sobie na niego pozwo­lić? Może to być dar­mowe konto, albo uak­tu­al­nie­nie. Może dar­mowy raport. A może karta upo­min­kowa?

Niech to będzie coś nie­spo­dzie­wa­nego. Jeśli inne podobne usługi roz­dają tę samą rzecz, prze­staje ona być upo­min­kiem – jest oczekiwana.
Kliknij lubię to na
Pytanie.
Pomóż nam znaleźć właściwą odpowiedź na poniższe pytanie.
Twoja odpowiedź:

Imię (nick):
Adres eMail:
Źródła:
Chcesz załączyć obrazek do odpowiedzi? - Kliknij tutaj.
Twoje pytanie.

edytuj
Opisz kontekst pytania:
Imię (nick):
Adres eMail:
x
Będziemy Ci bardzo wdzięczni za
sugestie lub informację o napotkanym
błędzie. Każdego dnia wkładamy wiele
pracy, aby te strony były lepsze.

Pozwól nam Tobie podziękować:
no-spam