Jak zrobić logo?

Wielkie marki posiadają pełną świadomość tego, że ich logo stanowi największą wartość firmy. Bez logo, ich produkty po prostu przestały by się sprzedawać. Będąc specjalistą na rynku, ważne jest, byś symbolizował profesjonalizm i doświadczenie.

[nggallery id=87 max=3 template=caption]

Jeśli czujesz, że potrzebujesz tej wyjątkowej przewagi nad innymi, czegoś, co pozwoli ci przegonić konkurencję? Jeśli odpowiedź brzmi tak, profesjonalnie zaprojektowane logo może być tym, czego potrzebujesz, by poprowadzić twoje przedsiębiorstwo w świetlaną przyszłość. Napisaliśmy doskonały artykuł o jak zaprojektować logo (Reguły i zasady). najbardziej udanych logotypów na świecie. To od niego radzimy rozpocząć projektowanie. Poniżej podpowiadamy i przypominam, jak zrobić logo, które podbije serca klientów. Zobacz jak zrobić swoje logo firmy, które będzie podziwiał cały świat.

Doskonałe zrobione przykłady
logotypów największych marek świata.

Prace projektowe zawsze należy zacząć od kartki i ołówka. Odbiorcy powinni być w stanie dowiedzieć się dzięki logo o charakterze, jakości i podstawowych zasadach, według których działa firma. Nie są to jedyne kwestie, którymi zajmuje się logo. Istnieje również kilka innych ważnych funkcji logo, które powinny mieć długofalowy i konstrukcyjny wpływ na obecnych i potencjalnych klientów.

Jak stworzyć logo, które będzie uwodziło kolorystyką?

Kolory to wspaniały sposób na skuteczne przekazanie przesłania w logo. Kolory mogą wywoływać w umyśle określone myśli i uczucia i przyczyniać się do rozpoznawania pamięciowego; dlatego umieszczając je w logo ważne jest przekazanie właściwych emocji. Koncepcje kolorystyczne mogą wywoływać przeróżny wpływ, jest też wiele sposobów, by wyrazić je poprzez kolor, takie jak na przykład, jaki dokładny odcień koloru, kształt czy powierzchnia, którą zajmuje kolorowy obszar oraz jaka kombinacja kolorów jest najlepsza do ulepszenia wizerunku usług oferowanych przez firmę.

Pomimo, że większość kolorów ma zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ, niebieski jest często używany by wywołać takie uczucia jak cierpliwość, zrozumienie, zaufanie i tolerancja. Te czynniki często decydują o tym, dlaczego określone kolory są używane w logo medycznym częściej niż jakiekolwiek inne. Zielony to kolejny kolor często wykorzystywany w koncepcjach logotypów medycznych, ponieważ wywołuje on skojarzenia ze zdrowiem, środowiskiem, naturą i wzrostem.

Zdarza się, że łączenie kolorów mylone jest ze znakomitym projektem graficznym. Zawsze powinno się pamiętać, że znak graficzny jest kluczowym znakiem towarowym firmy. Logo ilustracyjne jest najbardziej znaczącym i wpływowym elementem budowania wizerunku. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak stworzyć dobre logo? Czytaj dalej...

Na czym warto się skupić podczas projektowania? Typografia i styl.

Czcionki i typografia lub wygląd słów widocznych w logo może mieć również ogromny wpływ na przesłanie, które firma usiłuje przekazać. Z tak dużą ilością dostępnych czcionek, firma ma wiele możliwości dopasowania do logo wspaniałego kroju pisma. W medycznym znaku firmowym często wykorzystuje się czcionki, które wyglądają bardziej oficjalnie niż te, które są tematyczne lub wyglądają jak pisane ręcznie. Dzięki temu uzyskujemy poważniejszy, właściwy obraz firmy, a problemy zdrowotne to z pewnością temat, Który należy traktować poważnie. Najlepiej jednak, gdy typografia jest zaprojektowana indywidualnie od podstaw. Daje to unikalność, której konkurencja nie będzie mogła naśladować.

Odpowiadając na pytanie: "jak zrobić logo firmy?", warto również wspomnieć o stylu.
Na ogólny styl składa się koncepcja i pomysł na logo, który zapewnia, że zarówno znak graficzny jak i czcionka będą płynnie działać ze sobą i współpracować, by wyrażać idealne przesłanie firmy. Bez względu na to, w jakiej dziedzinie lub branży działa firma, styl logo zależy od oferowanych przez nią usług. Na przykład logo medyczne firmy oferującej opiekę pediatryczną powinno zawierać więcej kolorów i jasne, ekscytujące grafiki, podczas gdy do logo reprezentującego usługi medyczne dla dorosłych bardziej będą pasować bardziej formalne grafiki i przygaszone kolory. Z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z wielką chęcią zajmiemy się zaprojektowaniem logo, które zyska uznanie i łatwo zapadnie w pamięci klientów.

Mądrego zawsze miło posłuchać
Czego uczą nas marki, którym ufamy?
My, zadajemy sobie to pytanie każdego dnia.
W tym miejscu chcielibyśmy dzielić się z Tobą efektami naszych poszukiwań.

Kontrast

Skanując nowe informacje wizualne,
nieświadomie przyciągani jesteśmy do
rzeczy, które odróżniają się od otoczenia.

Na czym mają się skupiać ludzie? Wykorzystaj kolory, rozmiary, kształty i inne elementy projektu, by stworzyć wizualny kontrast.

Subtelny ruch na statycznej stronie może przyciągnąć uwagę ludzi. Kontrast można też stworzyć za pomocą czasu (porównaj nieregularne powiadomienia e-mailem z codziennymi powiadomieniami) lub za pomocą niezwykłej lub niespodziewanej treści.

Jestem zainteresowany!
Do: studio@owocni.pl
Od:
Twoja wiadomość
Witam, nazywam się , chętnie nawiąże kontakt z Owocnymi w sprawie współpracy nad nowym projektem. Poproszę o kontakt i wstępną ofertę. Mój numer telefonu to:
[Dostosuj tę wiadomość]
 • Częste pytania
  Ważne pytania i odpowiedzi
  1A co jeśli wasz projekt po
  prostu mi się nie spodoba?
  odpowiedź
  2Jak obsługujecie małe
  i początkujące firmy?
  odpowiedź
  3Jak wygląda
  współpraca na odległość?
  odpowiedź
  4Jaką gwarancję
  jakości otrzymam?
  odpowiedź
  5Ile wynosi minimalny
  budżet projektu?
  odpowiedź
  6Jak rozpocząć współpracę?
  odpowiedź
  Zapytaj o swój projekt
 • Broszura
  Jestem zainteresowany!
  Broszura
  firmowa.
  Jest darmowa!Niezbędna na zebraniu
  lub spotkaniu biznesowym.
  Pobierz broszurę - kliknij

Opublikuj treść u siebie

Chcesz zamieścić tą treść na swoim
blogu, za darmo? Nic prostszego!

Wystarczy, że wstawisz link zwrotny.
Zobacz jak publikować nasze treści.

 • Pisz dla nas
  Pisz dla nas, ekspercie

  Szanowny ekspercie.
  Podziel się wiedzą i odbierz zapłatę.

  Za dobrą treść, płacimy dobre pieniądze.
  Sprawdź to - kliknij tutaj.

 • Wesprzyj nas
  IMarketing

  Podoba Ci się to co robimy?
  - Udziel nam wsparcia, to łatwe - sprawdź tu.

Kliknij lubię to na
Obserwuj nas na
Otrzymaj ofertę